Aktualności

Warsztaty bębniarskie "Afrykańska przygoda" - 10.01.2019

CZWARTEK, 10 STYCZNIA 2019

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty bębniarskie "Afrykańska przygoda" prowadzone przez pana Krystiana Tyrańskiego. Przedszkolaki uczyły się grać na zwierzobębnach – bębnach djembe umaszczonych jak dzikie zwierzęta z afrykańskiej sawanny. Razem ze słoniem Bao i panem Krystianem  redaktorem 

więcej »

Warsztaty w Dworku Laszczyków - 20.12.2018

CZWARTEK, 20 GRUDNIA 2018

W czwartek 20 grudnia wszystkie grupy wzięły udział w warsztatach „Siano, światy, podłaźniki - ludowe ozdoby bożonarodzeniowe” w Dworku Laszczyków w Kielcach.Przed warsztatami dzieci obejrzały wystawę „Betlejem Świętokrzyskie. Z ludowych tradycji Świąt Bożego Narodzenia na Kielecczyźnie”. Na zajęciach dzieci zostały zapoznane z tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce, dowiedziały się jak chłopi ozdabiali swoje domy przed świętami. 

więcej »

Świąteczne spotkania 2018

ŚRODA, 19 GRUDNIA 2018

18 i 19 grudnia przedszkolaki zaprosiły swoich Rodziców na Jasełka, które są pięknym elementem nierozerwalnie związanym z oczekiwaniem na przyjście Pana Jezusa w naszej przedszkolnej Wspólnocie. Dzieci ze wszystkich grup z dużym zaangażowaniem i radościom przypomniały zebranym gościom wydarzenia tej pięknej i pełnej miłości nocy. Po obejrzeniu jasełek, wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii, podzieliliśmy się opłatkiem i obdarowaliśmy serdecznymi życzeniami. We wspólnej modlitwie poprosiliśmy o miłość i jedność w naszych Rodzinach.

więcej »

Świąteczne warsztaty plastyczne - 13.12.2018

CZWARTEK, 13 GRUDNIA 2018

13 grudnia w naszym przedszkolu już kolejny raz odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. W tym roku dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały ozdoby choinkowe "Jak dawniej" - takie które większość z rodziców powinna pamiętać ze swojego dzieciństwa - koszyczki (lampiony), pawie oczka, ptaszki i papierowe łańcuchy. Dziękujemy Rodzicom za liczne przybycie i wspólnie spędzony czas.

więcej »

Warsztaty edukacyjne "Edukido" -12.12.2018

ŚRODA, 12 GRUDNIA 2018

Dziś odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty konstrukcyjne "Edukido" w oparciu o klocki LEGO. Budowanie z klocków było doskonałą okazją do rozmowy o odnawianych źródłach energii. Zadaniem dzieci było zbudowanie pojazdów, które poruszały się dzięki sile wiatru (dokładnie sile suszarki  ).Każdy z naszych przedszkolaków pod okiem Pań instruktorek zbudował również z klocków swój własny wiatrak, który na sam koniec przeszedł "test". Zajęcia zakończyły się wręczeniem dyplomu każdemu przedszkolakowi.

więcej »

Realizacja: MadeNet.pl