Aktualności

Wycieczka do Narodowego Banku Polskiego - 26.03.2019

WTOREK, 26 MARCA 2019

We wtorek 26 marca wszystkie grupy pojechały na wycieczkę do Narodowego Banku Polskiego mieszczącego się na ulicy Warszawskiej. Dzieci w trakcie zajęć poznały czym ludzie "płacili" zanim wymyślono pieniądze. Okazało się, że w śród płacideł bardzo cenne były futra, nasiona kakaowca, muszle, sól i zboże. Przedszkolaki oglądały również współczesne banknoty polskie i zagraniczne. 

więcej »

BALONOWE WARSZTATY 05.03.2019

WTOREK, 05 MARCA 2019

We wtorek 5 marca ostatniego dnia karnawału odbyły się w przedszkolu warsztaty balonowe. Było wesoło i kolorowo!

więcej »

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "JEJ WYSOKOŚĆ ZIMA"

ŚRODA, 20 MARCA 2019

W środę 20 marca odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w organizowanym przez nasze przedszkole konkursie plastycznym „JEJ WYSOKOŚĆ ZIMA” skierowanym do dzieci przedszkolnych i uczniów klas zerowych.  Celem konkursu było rozwijanie pomysłowości i wyobraźni twórczej dzieci poprzez ekspresję plastyczno-techniczną, utrwalenie cech charakterystycznych dla zimy jako pory roku oraz współpraca między przedszkolami. Do konkursu zgłoszono 36 prac w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 laki i 5-6latki. Prace oddane przez młodych artystów były bardzo ciekawe i estetycznie wykonane. Choć jury miało jasne kryteria oceny: interpretacja tematu, pomysłowość, samodzielność i estetyka wykonania, to wybór wcale nie był prosty. Dlatego też postanowiono aby kategorie 5-6latków rozdzielić na dwie osobne kategorie.

więcej »

"Pszczółka Pola" - interaktywne show edukacyjne - 18.03.2019

PONIEDZIAŁEK, 18 MARCA 2019

"Pszczółka Pola"
W poniedziałek 18 marca grupa Gwiazdy wybrała się do kina "Moskwa" na interaktywne show pt. "Pszczółka Pola".Dzieci w czasie przedstawienia poznały życie pszczół, oraz ich znaczenie dla przyrody.Komputerowo wygenerowana postać rozmawia z dziećmi, a aktor sterujący postacią, odgrywał rolę na żywo. 

więcej »

Mobilne planetarium - 19.03.2019

WTOREK, 19 MARCA 2019

We wtorek 19 marca nasze przedszkole odwiedziło MOBILNE PLANETARIUM "Halo wiedza".
Po wstępnej pogadance na temat tajemnic kosmosu, dzieci zostały zaproszone do niezwykłego namiotu - kina sferycznego. Dzięki specjalnemu projektorowi, wyświetlany obraz daje efekt pełnej przestrzeni, czyli możliwość oglądania obrazu dookoła siebie. Niebo, gwiazdy i planety znalazły się dosłownie na wyciągnięcie ręki. 

więcej »

Realizacja: MadeNet.pl