Aktualności

Różaniec Miilona Dzieci - 18.10.2018

CZWARTEK, 18 PAŹDZIERNIKA 2018

Dziś o godzinie 9.00 spotkaliśmy sie w Kościele Garnizonowym, aby razem pomodlić się o pokój i jedność na świecie, a zwłaszcza za dzieci z Syrii. Wspólnie z nami różaniec odmówiły również dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 13 , młodzież z ZDZ i rodzice. „Gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas...

więcej »

Dzień Papieski 2018

WTOREK, 16 PAŹDZIERNIKA 2018

Dziś 16 października obchodzimy 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na Papieża. Siostra dyrektor przybliżyła nam historię naszego Świętego rodaka. Wysłuchaliśmy ulubionej pieśni Karola Wojtyły "Barki". Nasz gość p.Ewa Boroń opowiedziała nam o wizycie u ojca Świętego w Rzymie i pokazała liczne pamiątki związane z Janem Pawłem II. W tym dniu nie mogło zabraknąć ulubionego ciasta Karola Wojtyły - kremówek - dziękujemy mamie Karola za przygotowanie pysznego ciasta.

 

 

więcej »

Tydzień Kodowania 2018 - 16.10.2018

WTOREK, 16 PAŹDZIERNIKA 2018

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania #CodeWeek nasze przedszkole zgłosiło również swoje wydarzenie. W dniach 16-19 października rozpoczniemy przygodę z programowaniem od zajęć z kodowania na dywanie. Dziś własnie odbyły się pierwsze zajęcia pt "Co to jest kodowanie"

więcej »

"Różaniec miliona dzieci"

PONIEDZIAŁEK, 15 PAŹDZIERNIKA 2018

18 października o godz. 9.00 czasu lokalnego, dzieci na całym świecie będą się modlić w intencji swoich rówieśników w Syrii. To kolejna odsłona projektu modlitewnego "Różaniec miliona dzieci", który od 2005 r. łączy młodych katolików na całym świecie, a promuje ją Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Nasze przedszkole również włączy się w tą akcje. W czwartek spotkamy się w Kościele Garnizonowym o 9.00, aby wspólnie pomodlić się o jedność i pokój. Tego dnia można przyprowadzić dzieci na godzinę 9.00 do Kościoła - oczywiście zachęcamy do pomodlenia się wspólnie z dziećmi.

Znalezione obrazy dla zapytania różaniec miliona dzieci 2018

więcej »

Europejski Tydzień Kodowania 2108

PONIEDZIAŁEK, 15 PAŹDZIERNIKA 2018

Podobny obraz

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA 6-21 PAŹDZIERNIK

Code Week jest inicjatywą społeczną w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.
Pomiędzy 6-21.10.2018 będą odbywały się wydarzenia z zakresu nauki programowania, które poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia wprowadzą uczestników w podstawy programowania. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.
Programowanie to kompetencja przyszłości. To nie tylko siedzenie przed komputerem. Uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność, pozwala krok po kroku rozwiązywać skomplikowane problemy. Dzieci uczą się zasad współpracy i podstaw programowania jednocześnie.

 

więcej »

Realizacja: MadeNet.pl