Aktualności

Wycieczka na dworzec PKP - 22.01.2019

WTOREK, 22 STYCZNIA 2019

We wtorek 22 stycznia nasza niewielka grupa przedszkolna (pozostałe dzieci są na feriach) skorzystała z zaproszenia Spółki Polregio Przewozy Regionalne i wybrała się na wycieczkę na dworzec PKP w Kielcach w ramach akcji "Polregio dla dzieci na ferie". Po przybyciu na miejsce przywitała nas pani kierownik pociągu, którym udaliśmy się na bardzo krótka, ale emocjonującą podróż pociągiem "pod semafor i z powrotem"

więcej »

Ewaluacja Zewnętrzna

WTOREK, 15 STYCZNIA 2019

Drodzy Rodzice,
W dniach 3-17 grudnia 2018 r. w naszym przedszkolu gościliśmy zespół wizytatorów ds. ewaluacji, który przez kilka dni przygladał się naszej placówce przeprowadzając ewaluację problemową w zakresie wymagań: 

  • Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji.
  • Zarządzanie szkołą lub przedszkolem służy jej rozwojowi.

Miło nam poinformować, że po zakończonej ewaluacji nasze przedszkole otrzymało najwyższy z możliwych wynik.
Szczegółowy raport z ewaluacji w naszym przedszkolu dostępny jest na stronie : https://www.npseo.pl/action/raports

więcej »

Kolęda 2019

PIĄTEK, 11 STYCZNIA 2019

W piątek 11 stycznia nasze przedszkole z wizytą duszpasterska odwiedził ks. Dariusz Jarliński wikariusz Kościoła Garnizonowego pw. NMP Królowej Polski w Kielcach. Po wspólnej modlitwie i śpiewie kolęd ksiądz Dariusz poświęcił całe przedszkole i udzielił błogosławieństwa dzieciom, nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola by czas wspólnie spędzany w placówce był źródłem radości, dobroci, miłości, mądrości oraz wzajemnego poszanowania.

więcej »

Warsztaty bębniarskie "Afrykańska przygoda" - 10.01.2019

CZWARTEK, 10 STYCZNIA 2019

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty bębniarskie "Afrykańska przygoda" prowadzone przez pana Krystiana Tyrańskiego. Przedszkolaki uczyły się grać na zwierzobębnach – bębnach djembe umaszczonych jak dzikie zwierzęta z afrykańskiej sawanny. Razem ze słoniem Bao i panem Krystianem  redaktorem 

więcej »

Warsztaty w Dworku Laszczyków - 20.12.2018

CZWARTEK, 20 GRUDNIA 2018

W czwartek 20 grudnia wszystkie grupy wzięły udział w warsztatach „Siano, światy, podłaźniki - ludowe ozdoby bożonarodzeniowe” w Dworku Laszczyków w Kielcach.Przed warsztatami dzieci obejrzały wystawę „Betlejem Świętokrzyskie. Z ludowych tradycji Świąt Bożego Narodzenia na Kielecczyźnie”. Na zajęciach dzieci zostały zapoznane z tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce, dowiedziały się jak chłopi ozdabiali swoje domy przed świętami. 

więcej »

Realizacja: MadeNet.pl