Aktualności

Średniowieczne miasteczko 08.10.2018

PONIEDZIAŁEK, 08 PAŹDZIERNIKA 2018

8 października grupa Gwiazdek gościła na interaktywnej wystawie Średniowieczne miasteczko w Galerii Echo. Dzieci miały okazję przenieść się do wyjątkowej krainy zamków, rycerzy, księżniczek i tajemnic.

więcej »

"Tekturowe zajęcia" 12.10.2018

PIĄTEK, 12 PAŹDZIERNIKA 2018

W piątek 12 października odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia przeprowadzone prze przedstawicielki Fabryki Papieru DS Smith Polska Kielce - panią Monikę Tusznio i Karinę Chabińską (mama Maćka). Panie w bardzo ciekawy sposób zapoznały dzieci z procesem produkcji tektury. Dzieci dowiedziały się również jak ważna jest segregacja śmieci, dzięki której zużyte opakowania papierowe można ponownie wykorzystać i "zamienić" w nową tekturę. 

więcej »

Dzień Papieski 2018

CZWARTEK, 11 PAŹDZIERNIKA 2018

Znalezione obrazy dla zapytania promieniowanie ojcostwa

14 października będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieskipod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”, a 16 października przypada 40 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża,stąd chcemy przybliżyć dzieciom postać naszego papieża. Prosimy Was Drodzy Rodzice i Dziadkowie, którzy spotkaliście się osobiście z Janem Pawłem II
o opowiedzenie o tym wydarzeniu dzieciom w przedszkolu. Mile widziane są także wszystkie pamiątki związane z Ojcem Świętym.

Więcej informacji u s. Doroty

więcej »

Koncert filharmoni - "Miasto Symfonia" - 05.10.2018

PIĄTEK, 05 PAŹDZIERNIKA 2018

W piątek 5 października nasze przedszkole odwiedzili muzycy z filharmonii. W muzycznej podrózy przenieśli nas do miasta o nazwie "Symfonia", gdzie mieszkała dziewczynka o imieniu "Piosenka". Dziewczynka zabrała nas na spacer do muzycznego lasu gdzie poznaliśmy wysokie i niskie dźwięki. Opowiedziała nam o molowych (smutnych) i durowych (wesołych) melodiach.

więcej »

Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego 04.10.2018

CZWARTEK, 04 PAŹDZIERNIKA 2018

W czwartek 4 października wspólnota wychowawcza naszego przeszkola spotkała sie na uroczystej Mszy świętej z okazji rozpoczecia roku szkolnego. We spólnej modlitwie prośiliśmy o boże błogosławieństwo i opiekę Maryi na ten rozpoczety już rok szkolny.

więcej »

Realizacja: MadeNet.pl