Dzień Pluszoewgo Misia

25 listopada przypada międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Pierwszy raz dzień ten obchodzono w listopadzie 2002 roku i ustanowiono go na pamiątkę powstania pierwszego pluszowego misia choć 100 lat temu wcale pluszowy nie był. Historia pluszowego misia rozpoczyna się w 1902 kiedy to prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się na polowanie gdzie został postrzelony mały niedźwiadek. Kiedy polityk zobaczył wystraszonego misia kazał go uwolnić. Cała sytuacja została przedstawiona w prasie w postaci rysunku. Zainspirowany tym wydarzeniem wytwórca zabawek postanowił uszyć pierwszego misia, któremu dał na imię Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta. Mimo że pierwszy miś nie był tak milusi i mięciutki jak te dzisiejsze (wypchany był trocinami, a jego sierść była szorstka), szybko stał się czymś, a raczej kimś więcej niż kolejną zabawką. Stał się przyjacielem dzieci. Pluszowy miś to nie tylko zabawka. Jego rola jest bardzo duża. Oprócz tego, że wpływa on na rozwój wyobraźni dziecka, pełni także inne funkcje:…

25 listopada przypada międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Pierwszy raz dzień ten obchodzono w listopadzie 2002 roku i ustanowiono go na pamiątkę powstania pierwszego pluszowego misia choć 100 lat temu wcale pluszowy nie był. Historia pluszowego misia rozpoczyna się w 1902 kiedy to prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się na polowanie gdzie został postrzelony mały niedźwiadek. Kiedy polityk zobaczył wystraszonego misia kazał go uwolnić. Cała sytuacja została przedstawiona w prasie w postaci rysunku. Zainspirowany tym wydarzeniem wytwórca zabawek postanowił uszyć pierwszego misia, któremu dał na imię Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta. Mimo że pierwszy miś nie był tak milusi i mięciutki jak te dzisiejsze (wypchany był trocinami, a jego sierść była szorstka), szybko stał się czymś, a raczej kimś więcej niż kolejną zabawką. Stał się przyjacielem dzieci. Pluszowy miś to nie tylko zabawka. Jego rola jest bardzo duża. Oprócz tego, że wpływa on na rozwój wyobraźni dziecka, pełni także inne funkcje:
????Funkcja terapeutyczna. Pluszowe misie są idealnymi pocieszycielami w chwilach złości, słabości i małych smutków. Potrafią zrozumieć i można je przytulić, we właściwym momencie.
???? Funkcja uspokajająca i wyciszające. Miękki i miły w dotyku pluszowy miś jest wspaniałym kompanem do snu.
????Funkcja opiekuna. Miś uczy opieki nad drugą osobą. Jego też czasami trzeba pocieszyć, np. gdy naderwie się misiowa łapka. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy intuicyjnie szukają zabawki, którą mogłoby się zajmować.
Zazwyczaj w Dzień Pluszowego Misia nasze przedszkolaki mogły przynieść swoje misie do przedszkola w tym roku z uwagi na sytuację pandemiczną zapraszamy do zabawy „JA i MÓJ MIŚ”. Wszystkich chętnych Przedszkolaków i Rodziców zachęcamy do zrobienia dziecku zdjęcia z jego pluszowym misiem ( misiem! nie pluszowym kotem, nie pluszowym psem – miś to miś ???? ).
????Zdjęcia prosimy wysłać w wiadomości prywatnej na stronę FB przedszkola.
Zdjęcia można przysyłać do wtorku 24 listopada do godziny 20.00?