O grupach

„Jedyneczki” – to wesoła gromadka dzieci 3 i 4 letnich, które pierwszy lub drugi rok uczęszczają do naszego przedszkola, stąd podejmowanych jest wiele działań, by dzieci szybko zaadaptowały się  do warunków przedszkolnych. Maluszki rozwijają zdolności matematyczne, manualne, wspierające rozwój mowy oraz rozwój fizyczny. Mają już swoje ulubione klocki, lalki, układanki i samochody bawiąc się nimi uczą się współpracy z kolegami i koleżankami. Coraz lepiej radzą sobie też w czynnościach samoobsługowych. Maluszki aktywnie uczestniczą w życiu przedszkola, biorą udziału w wycieczkach, konkursach i przedstawieniach. Są pogodne, radosne i coraz bardziej chętne do rozmowy.

 „Dwójeczki” – to grupa, do której uczęszczają dzieci 4 i 5- letnie. Przedszkolaki są sympatyczne, otwarte i ciekawe świata, wspólnie się bawią i pomagają sobie nawzajem. Są także ambitne – interesują się literami i cyframi. Z uśmiechem i radością – naśladując ks. Bosko –  podejmują różne inicjatywy; uczestniczą w zajęciach dydaktycznych organizowanych w przedszkolu oraz poza nim. Dzieci lubią również zajęcia z elementami ruchu, zajęcia plastyczne z wykorzystaniem ciekawych materiałów oraz wycieczki i spacery. Dużo przyjemności sprawiają przedszkolakom zajęcia z kodowania. Dzięki nim rozwijają umiejętność logicznego myślenia, rozumowania oraz umiejętność pracy zespołowej (wykorzystujemy Ozoboty, GeniBoty, kolorowe kubeczki, maty do kodowania  w celu uatrakcyjnienia tych zajęć). Dzieci w naszej grupie nigdy się nie nudzą – (nawet w czasie deszczu 😀) – mają zawsze dużo pomysłów, by ciekawie zorganizować sobie czas.  

„Trójeczki” są bardzo aktywne i pełne energii. Chętnie uczestniczą w zajęciach i zabawach proponowanych przez nauczyciela. Dzieci są muzykalne, lubią śpiewać i tańczyć. Biorą udział w konkursach poza przedszkolem prezentując swoje talenty wokalne i plastyczne. Interesują się otaczającym je światem. Biorą udział w zajęciach „Mali odkrywcy”, podczas których eksperymentują. Dzieci są wrażliwe i empatyczne, chętnie sobie pomagają, lubią ze sobą przebywać i bawić się razem. Bardzo chętnie konstruują z klocków różne budowle, tworzą własne projekty, wchodzą w role, rysują, malują, rozwiązują coraz trudniejsze zagadki i zadania logiczne. Zawsze i na każdy temat mają wiele do powiedzenia.