III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaków

Dziś reprezentacja naszego przedszkola wzięła udział w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaków organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Zawody odbyły się w SP nr 39 w dwóch grupach. O godzinie 9.00 zmagania rozpoczęło 14 przedszkoli z grupy pierwszej, w której było również nasze przedszkole. Drużyna składała się 10 zawodników (5 dziewczynek i 5 chłopców) plus dwóch zawodników rezerwowych. Dzieci rywalizowały ze sobą w 4 konkurencjach: 

– bieg sztafetowy na dystansie 15 m  

– bieg z przeszkodami  

– skok w dal z miejsca 

– rzut woreczkiem do celu 

Awans do turnieju finałowego zapewniało zajęcie dwóch pierwszych miejsc. Po rozegraniu wszystkich konkurencji okazało się, że nasze przedszkolaki zajęły ex aequo drugie miejsce z Przedszkolem Samorządowym nr 31 w Kielcach. O awansie dalej miała zadecydować dogrywka – bieg sztafetowy. Po bardzo, bardzo emocjonującym i zaciętym biegu, który wygraliśmy ostatecznie uplasowaliśmy się na 2 miejscu i awansowaliśmy do finału wojewódzkiego.  

Dzieciom należą się WIELKIE gratulacje, ponieważ z powodu choroby kilka zawodników z pierwszej dwunastki nie mogło wziąć udziału i zastąpili ich inni jak widać z dużym powodzeniem. Awans do turnieju finałowego to zasługa całej drużyny jednak na ogromne brawa należą się Piotrkowi, Liliance i Nel. W dogrywce zaczęliśmy bardzo dobrze. Potem zdarzyło się nam kilka trudnych momentów i niestety przegrywaliśmy. I tu do akcji wkracza Piotruś i Lila, którzy nadrobili stratę dzięki czemu ostatnia w sztafecie Nel mogła powalczyć z kolegą z drużyny przeciwnej. I tu emocje były ogromne, bo na nawrocie przy pachołku pierwszy był przeciwnik. Nel jednak nie poddała się, nie wiemy, jak to zrobiła, ale jeszcze przyspieszyła i pierwsza wbiegła na linię mety.  

Do turnieju finałowego, który odbędzie się w listopadzie awansowało również z pierwszego miejsca Przedszkole Samorządowe nr 5 w Kielcach. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Olimpiady Przedszkolaków udziału w zmaganiach sportowych. Dzieciom z PS 31 dziękujemy za piękną walkę w biegu finałowym. Organizatorom oraz Nauczycielom i Uczennicom SP 39 w Kielcach dziękujemy, za pomoc i świetną organizację zawodów.  

To teraz musimy zacząć trenować na serio 😉