Tydzień ze św. Janem Bosko

TYDZIEŃ ZE ŚWIĘTYM JANEM BOSKO!
W niedzielę 31 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Bosko. Nasze przedszkole przez cały tydzień przygotowywało się do świętowania poznając życie naszego ulubionego świętego.
1???????????
Pierwszego dnia w poniedziałek wybraliśmy się na wirtualna wycieczkę do Włoch gdzie urodził się Jan Bosko. Oglądaliśmy najważniejsze włoskie zabytki i jak prawdziwi turyści nie mogliśmy się oprzeć pizzy, a nawet dwóm. Jedną pizze zrobiliśmy z papieru i plasteliny, a drugą prawdziwą, która była…
 

 

TYDZIEŃ ZE ŚWIĘTYM JANEM BOSKO!
W niedzielę 31 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Bosko. Nasze przedszkole przez cały tydzień przygotowywało się do świętowania poznając życie naszego ulubionego świętego.
1???????????
Pierwszego dnia w poniedziałek wybraliśmy się na wirtualna wycieczkę do Włoch gdzie urodził się Jan Bosko. Oglądaliśmy najważniejsze włoskie zabytki i jak prawdziwi turyści nie mogliśmy się oprzeć pizzy, a nawet dwóm. Jedną pizze zrobiliśmy z papieru i plasteliny, a drugą prawdziwą, która była niespodzianką dla dzieci zjedliśmy ze smakiem.
2???????????
Drugiego dnia dzieci zamieniły się we włoskich artystów malarzy i wykonały portret św. Jana Bosko. Do namalowania portretu wykorzystaliśmy pudełka po pizzy oraz krzesełka – sztalugi. Dzieci malowały portret św. Jana Bosko, przez 5 minut, po tym czasie zamieniały się pracą z osobą, którą współdzieliły sztalugę i dokańczały prace kolegi według swojego pomysłu. Tym sposobem powstały bardzo ciekawe prace.
3??????
W środę był dzień sportowy bo jak wszyscy wiemy mały Janek Bosko był bardzo sprytnym chłopcem chodzącym po linie i znającym sztuczki kuglarskie. Przedszkolaki wykonywały różne zadania z wykorzystaniem szarf i woreczków gimnastycznych.
4????
W czwartek dzieci dowiedziały się, że św. Jan Bosko był także krawcem, który miał uszyć piękną szatę dla Pana Boga. Dzieci wcieliły również w rolę krawca, który przygotuje „ projekt” ubrań dla kolegi lub koleżanki.
5??????????????????
Piąty dzień był dniem muzycznym przedszkolaki dowiedziały się, że ks. Bosko był prawdziwym muzykiem. Nie tylko lubił muzykę, ale grał także na różnych instrumentach, m.in. na organach, pianinie czy skrzypcach. Odbył się mały koncert, podczas którego oglądaliśmy kolędy nadesłane przez Rodziców do rodzinnego kolędowania „Śpiewajmy dla Jezusa”- zorganizowanego przez przedszkole ( w formie on line). Każda Rodzina, która wzięła udział w akcji otrzymała pamiątkowy dyplom. Na zakończenie nie mogło zabraknąć poczęstunku i do każdej grupy "przyjechał" Boski Bufet.
Dziękujemy Pani Milenie za przygotowanie "Tygodnia ze św. Janem Bosko" i bardzo ciekawe zajęcia każdego dnia.??