Rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu

Wielki Post w naszym przedszkolu będziemy przezywać pod hasłem:
PRZEŻYWAMY WIELKI POST PROSZĄC O POKÓJ I BUDUJĄC GO MIĘDZY SOBĄ
W każdym z 5 tygodni Wielkiego Postu dzieci będą mieć jedno zadanie, które realizować będą przez cały tydzień w intencji pokoju na świecie. Za codzienne wykonanie zadania będą przyczepiać białego gołębia – symbol pokoju – do globusa.
Zadanie na ten tydzień (i w zasadzie na cały WP) to prosząc o pokój w codziennej modlitwie, modlić się słowami: „Niech Twoja miłość nas Jezu przemieni, a pokój zamieszka na całej ziemi”.
Oczywiście nie może zabraknąć naszej przedszkolnej Drogi Krzyżowej w piątek. Również w każdy piątek WP o godzinie 15.00 odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
„Podaj rękę swemu bratu”- to piosenka która będzie nam towarzyszyć przez najbliższe 40 dni. Zachęcamy do wspólnego śpiewania również w domach. Poniżej link do piosenki w 2 różnych wykonaniach.

Dziś rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Po śniadaniu udaliśmy się do kościoła Garnizonowego na krótkie nabożeństwo pokutne. Pomodliliśmy się w intencji pokoju oraz dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych, a Ksiądz Dariusz posypał nam głowy popiołem i udzielił błogosławieństwa.